ظرفیت کاروان تکمیل شد. لطفا ثبت نام نفرمایید. به ثبت نام شما ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ثبت نام کاروان هوایی پیاده روی اربعین دانشگاه تهران

كربلا ما را نیز در خیل كربلاییان بپذیر. ستاد اربعین دانشگاه تهران در قالب تشکیل سه گروه زمینی و یک گروه هوایی حضور دانشگاهیان در پیاده روی اربعین را تسهیل کرده است. سفر هوایی توسط کانون گردشگری دانشگاه تهران مدیریت خواهد شد و صفحه ای که در آن هستید به منظور معرفی و ثبت نام سفر هوایی ستاد اربعین دانشگاه تهران ایجاد شده است. اگر مایل به حضور در سفر زمینی ستاد اربعین دانشگاه تهران هستید لطفا در این صفحه ثبت نام نکنید و به سایت mukeb.ir یا سایت safar-arbaeen.ir یا بسیج دانشجویی دانشگاه تهران مراجعه فرمایید.

پیاده روی اربعین دانشگاه تهران
پرواز اربعین

این سفر در یک نگاه

سفر هوایی ستاد اربعین دانشگاه تهران را کانون گردشگری دانشگاه تهران مدیریت خواهد کرد. کانون چندین سال تجربه اجرای این سفر ارزشمند را داشته است و سال گذشته نیز مجری سفر هوایی دانشگاهیان دانشگاه تهران بوده است. اساتید، دانشجویان، کارکنان و خانواده درجه یک ایشان می توانند در سفر ثبت نام کنند. سفر به مدت حدودا 7 روز در بازه 6 تا 18 شهریور 1402 برگزار خواهد شد. برای حضور در این سفر حدودا 5 روز مرخصی نیاز خواهید داشت. هزینه سفر بین 13 تا 15 میلیون تومان است. در نظر داشته باشید حضور جمعیت زیادی از عاشقان ائمه اطهار در ایام اربعین در کربلا امکان ورود به حرمین شریفین (و حتی ورود به بین الحرمین) را بسیار مشکل و تقریبا ناممکن می کند. اگر تاکنون در پیاده روی باشکوه اربعین شرکت نکرده اید حتما پیش از ثبت نام از یک نفر که تجربه حضور در سفر را دارد، از حال و هوای این سفر مطلع شوید و بعد با توکل به خدا نسبت به ثبت نام اقدام فرمایید. مطالعه کامل اطلاعات صفحه ای که در آن هستید پیش از ثبت نام در سفر اجباری است و مسئولیت هرگونه بی اطلاعی از مفاد این صفحه به عهده خود شما است.

زمانبندی سفر

ما پرواز و اسکان نجف و کربلا را برای پرواز رفت در 9 شهریور و پرواز برگشت در 17 شهریور هماهنگ کرده ایم. در عین حال امکان تغییر تاریخ های رفت و برگشت داخل بازه 6 تا 18 شهریور وجود دارد. انشاالله در این سفر 2 شب (2 روز) در نجف، 3 شب (4 روز) در مسیر پیاده روی و 2 شب (2 روز) در کربلا خواهیم بود.

حمل و نقل

در این سفر پرواز تهران به بغداد (یا نجف) و بالعکس، حمل و نقل از فرودگاه تا هتل نجف (یا در صورت بسته بودن مسیرها، تا نزدیک هتل) و حمل و نقل از کربلا تا فرودگاه را برای تان هماهنگ خواهیم کرد. سایر موارد مثل ترددهای داخل شهری، نجف به کوفه، مسیر پیاده روی به کربلا، تشرف به کاظمین و سامرا و… بر عهده خود زائران گرامی است. به احتمال زیاد فرودگاه سفر ما نجف خواهد بود اما با توجه به اینکه تخصیص بلیط ها از ابتدای شهریور شروع می شود احتمال هرگونه تغییر در برنامه به صورت کلی یا جزیی وجود دارد.

اسکان

در این سفر انشاالله دو شب در نجف، سه شب در مسیر پیاده روی و دو شب در کربلا اسکان خواهیم داشت. برای اسکان در نجف هتل قصر الجنان و برای اسکان در کربلا مدرسه الفنار (که قبلا هتل بوده و الان مدرسه شده است و اسکان سالنی مشابه مدرسه دارد) هماهنگ شده است. در هتل نجف صرفا در صورت امکان اتاق متناسب با تعداد اعضای خانواده یا گروه های دوستان تقدیم زائران خواهد شد (تاکید میکنیم که درباره این مورد مسئولیتی نداریم). به دلیل تقاضای بالا در این ایام، گاهی علی رغم رزرو قطعی ممکن است بدقولی هایی از طرف مالکان و مدیران هتل ها و اقامتگاه های عراق صورت گیرد. لذا شما باید با پذیرش این ریسک که ممکن است محل اقامت تان تغییر کند یا به جای هتل و اقامتگاه در موکب ها ساکن شوید نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

پیاده روی

پیاده روی از داخل شهر نجف شروع و به مدت حدودا سه روز انجام خواهد شد. حتما طوری برنامه ریزی می کنیم که پیاده روی در ساعات خنک شب و روز انجام شود تا خدای ناکرده زائران گرامی به خاطر گرمای هوا آسیب نبینند. زائرانی که امکان پیاده روی را ندارند می توانند بخش هایی از مسیر را با ماشین طی کنند تا از همسفران خود جا نمانند. الزامی بر پیمودن گروهی مسیر وجود ندارد و به میل خود و با در نظر گرفتن توان و علاقه خود میتوانید این مسیر پر از نور را بپیمایید. امکان تغییرات جزیی یا کلی در برنامه پیاده روی وجود دارد و شما باید با پذیرش و تبعیت کامل از این موارد با ما همسفر شوید. ما زمان پیاده روی را طولانی تر از معمول در نظر گرفته ایم تا زائران کمتر به زحمت بیافتند. همچنین این به شما اجازه می دهد تا اگر خواستید یکی دو روز زودتر به کربلا برسید و در صورت تمایل زیارت ائمه کاظمین و سامرا را در برنامه خود قرار دهید. مسئولیت این مورد به عهده خود شما خواهد بود.

هزینه سفر

هزینه پیش بینی شده برای این سفر به صورت هوایی حدودا 15 میلیون تومان است. در صورت هماهنگی پرواز نجف هزینه کل سفر در حدود 13 میلیون تومان و در صورت هماهنگی پرواز بغداد هزینه کل سفر در حدود 14 میلیون تومان خواهد بود. زائران گرامی باید حداقل ۱۰ میلیون تومان از هزینه سفر را در زمان ثبت نام و مابقی را 31 مردادماه بپردازند.

در صورتی که هزینه سفر کمتر از مبلغ دریافتی از زائران گرامی شود، مبلغ اضافه به ایشان عودت خواهد شد.

در صورتی که زمینه دریافت وام از وزارت علوم و دانشگاه برای زائران اربعین فراهم شود، همکاری لازم در زمینه معرفی صورت خواهد گرفت.در عین حال تاکید می شود که ستاد هیچگونه مسئولیتی در قبال فراهم شدن وام ندارد.

ثبت نام شما به منزله اطلاع از این موارد و پذیرش آن است.

شرایط ثبت نام

 • اساتید، کارکنان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران می توانند به تنهایی یا همراه با اعضای درجه یک خانواده خود در این سفر ثبت نام کنند.
 • اساتید و دانشجویان سایر دانشگاه ها می توانند به تنهایی یا همراه با اعضای درجه یک خانواده در این سفر ثبت نام کنند.
 • از پذیرش غیر دانشگاهیان و فارغ التحصیلان غیر دانشگاه تهران معذوریم.
 • افراد دارای معلولیت می توانند غیر از افراد درجه یک خانواده خود، حداکثر یک فرد غیر دانشگاهی را به عنوان همراه ثبت نام کنند.
 • برای ثبت نام باید فرمی که در ادامه همین صفحه هست را تکمیل و ارسال فرمایید. اما در نظر داشته باشید تکمیل فرم به هیچ وجه به منزله ثبت نام نهایی تلقی نخواهد شد و برای شما حقی ایجاد نخواهد کرد، بلکه ارایه رسید واریز هزینه ثبت نام (به مبلغ ۱۰ میلیون تومان) و مدرک نشان دهنده دانشگاهی بودن شخص ثبت نام کننده برای نهایی شدن مرحله اول ثبت نام اجباری است.
 • سایر مدارک ثبت نام شامل تصویر کارت ملی، تصویر تمام صفحات شناسنامه، اصل و تصویر گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ پرواز رفت و مدارک نشان دهنده انجام واکسیناسیون یادآور (در کمتر از 6 ماه گذشته) می باشد که باید به محض اطلاع رسانی تحویل ستاد ثبت نام شود.
 • برای آقایان ارایه کارت پایان خدمت یا مجوز خروج از کشور اجباری است. برای دانشجویانی که نیاز به نامه دانشگاه جهت پیگیری خروج از کشور دارند اقدام لازم از طرف ستاد اربعین دانشگاه انجام خواهد شد.
 • پرداخت هزینه های خروج از کشور یا هرگونه هزینه دیگری که در لیست خدمات ما در این سفر به آنها اشاره نشده است، به عهده خود همسفران خواهد بود.

سایر نکات ثبت نام

 • مبلغ پرداختی شما برای امور رزرو یا خرید وسیله نقلیه و اسکان صرف خواهد شد و پس از واریز به هیچ وجه امکان عودت وجه وجود ندارد.
 • در صورت کسری هر یک از مدارک سفر به طوری که ثبت نام یا خرید بلیط شما با مشکل مواجه شود، مسئولیت به طور کامل متوجه خود شما خواهد بود و از لیست همسفران حذف خواهید شد. بدیهی است در این حالت مبلغ پرداختی به هیچ وجه عودت نخواهد شد.
 • مراحل درخواست تا تحویل گذرنامه (در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد) حدودا 10 روز طول خواهد کشید. لذا اگر گذرنامه معتبر ندارید و قصد دارید برای درخواست گذرنامه اقدام کنید حتما مدت مذکور را در زمانبندی ثبت نام خود لحاظ کنید. مجددا تاکید می شود مسئولیت عواقب تاخیر در تحویل هریک از مدارک لازم برای سفر به عهده خود شما خواهد بود.
 • دانشجویان خارجی نیز می توانند در این سفر ثبت نام کنند. ما تا جایی که بتوانیم حضورتان در سفر را پیگیری و تسهیل خواهیم کرد اما مسئولیت نهایی هماهنگی های خاص مانند دریافت ویزای عراقی، هماهنگی های خروج از ایران، ورود به عراق و بازگشت دوباره به ایران بعهده خود شماست. همچنین هزینه های اضافی که ممکن است به دلیل ایرانی نبودن شما ایجاد شود به عهده خود شما خواهد بود.
 • لازم است اطلاعات این صفحه را پیش از ثبت نام به کامل مطالعه کرده باشید. مسئولیت عدم اطلاع از شرایط ثبت نام به هر دلیل به عهده خود شما خواهد بود.
 • در صورت ابهام در هر مرحله از ثبت نام، می توانید ساعت 10 تا 16 هر روز با شماره 09190663175 (خانم خلج) و ساعت 18 تا 20 هر روز با شماره 09393762222 (آقای سپاهی) تماس بگیرید. همچنین می توانید ساعت 10 تا 16 هر روز به صورت حضوری به خیابان 16 آذر، درب مرکز بهداشت دانشگاه تهران، انتهای محوطه، باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران، ستاد پیاده روی اربعین دانشگاه تهران، آقای تقوی مراجعه کنید. در صورتی که پاسخگوی تماس شما نبودیم به خانم خلج در پیام رسان بله پیام ارسال کنید تا در اولین فرصت شما زائر گرامی را راهنمایی کنیم.

تغییر در شرایط سفر

 • ممکن است شرایط اعلام شده برای سفر، به دلایل مختلف به اختیار یا خارج از اختیار ما به طور کلی یا جزیی تغییر کند. ما این تغییرات را همراه با ذکر تاریخ در این بخش ذکر و حتی الامکان از طریق پیامک و ایمیل به زائران گرامی اطلاع رسانی خواهیم کرد. اطلاعیه های جدیدتر پایین تر خواهند بود. (زمان اطلاع رسانی: 19:54 دوشنبه 2 مرداد 1402)
 • دقت داشته باشید ممکن است همه تغییرات مربوط به سفر مثل زمان دقیق پرواز رفت و برگشت یا تغییر اقامتگاه ها به دلایل امنیتی یا دلایل دیگر در این قسمت اطلاع رسانی نشود و اطلاع رسانی های مربوطه صرفا از طریق پیامک یا ایمیل یا هر دو صورت بگیرد. (زمان اطلاع رسانی: 19:55 دوشنبه 2 مرداد 1402)
 • اگر پرداخت هزینه سفر هوایی برای شما دشوار یا ناممکن است اکیدا توصیه می کنیم از حضور در سفر منصرف نشوید و راه های دیگر مثل همسفر شدن با کاروان زمینی ما (mukeb.ir) که هزینه بسیار کمتری دارد یا سایر راه های ارزانتر را امتحان کنید، اگر زائر بوده اید میدانید و اگر زائر نبوده اید خواهید دید که تجربه سفر اربعین چیز دیگری است. (زمان اطلاع رسانی: ساعت 19:57 دوشنبه 2 مرداد 1402)

مراحل ثبت نام در یک نگاه

ابتدا باید اطلاعات این صفحه را به صورت کامل مطالعه کنید و اگر در باره موضوعی ابهام داشتید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم. پس از اینکه تصمیم تان برای حضور در سفر هوایی ستاد اربعین دانشگاه تهران نهایی شد، فرم زیر را تکمیل و دکمه ارسال را بزنید. سپس نام خود و مدرکی که نشان دهنده دانشگاهی بودن شماست را در پیام رسان بله به شماره 09190663175 ارسال کنید و بعد از تایید مدرک ظرف 24 ساعت نسبت به واریز هزینه سفر اقدام کنید. اکنون ثبت نام شما قطعی شده است. لازم است مدارک تکمیلی سفر را آماده کنید و به محض درخواست ستاد به ما تحویل دهید تا امور بعد از ثبت نام مطابق روال پیش رود. پیشاپیش برایتان زیارتی مقبول آرزومندیم.

فرم ثبت نام در سفر هوایی پیاده روی اربعین دانشگاه تهران

ظرفیت کاروان تکمیل شد. لطفا ثبت نام نفرمایید. به ثبت نام شما ترتیب اثر داده نخواهد شد.

بعد از تکمیل فرم، تصویر مدرکی که نشان دهنده دانشگاهی بودن شماست را در پیام رسان بله برای شماره 09190663175 ارسال کنید. بعد از تایید مدرک ظرف 24 ساعت نسبت به واریز هزینه سفر به شماره کارت و حسابی که به شما اعلام میکنیم ( و در زیر آمده است) اقدام فرمایید تا ثبت نام شما قطعی شود. لازم است اطلاعات این صفحه را پیش از ثبت نام به طور کامل مطالعه کرده باشید. مسئولیت عدم اطلاع از هر بخش از شرایط ثبت نام به هر دلیل به عهده خود شما خواهد بود.

شماره کارت جهت واریز وجه پیش پرداخت ثبت نام: 6393461049857325 (بانک سینا، احسان سپاهی کرناوه)

شماره شبا: IR960590012470004503332001 (بانک سینا، احسان سپاهی کرناوه)

6037997456816736 (بانک ملی، فائزه خلج)

IR180170000000214300434003 (بانک ملی، فائزه خلج)

(به هیچ وجه پیش از هماهنگی با پشتیبانی واریزی انجام ندهید)

کلیه حقوق متعلق به کانون گردشگری دانشگاه تهران است.