پر استقبال ترین دوره ما رو از دست ندین

دوره جامع راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

باشگاه گردشگری دانشگاهیان با همکاری آوای جلب سیاحان برای اولین بار دوره تورلیدری فرهنگی خود را به صورت آنلاین برگزار میکند. شما از هر جای ایران و جهان میتونید در دوره ثبت نام کنید، توسط بهترین اساتید گردشگری ایران آموزش ببینید و بعد از موفقیت در آزمون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدرک و کارت تورلیدری دریافت کنید

دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی بین ۶ تا ۹ ماه طول می کشه و در حدود ۲۵۰۰۰۰۰ تومان هزینه داره. این وقت و هزینه قطعا ارزش اینو داره که قبل از ثبت نام ۲۰ دقیقه وقت بذارید و اطلاعات این صفحه رو با دقت مطالعه کنید

logo image
logo image

راهنمایان گردشگری (تورلیدر ها) چه کسانی هستند؟

به طور خلاصه دو دسته راهنمای گردشگری داریم: راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی (تورلیدری فرهنگی) و راهنمایان طبیعت گردی (تورلیدری طبیعت گردی)

راهنمای گردشگری یا تورلیدر (tour guide, tourist guide, tour leader)، فردی است که در همکاری با آژانس های گردشگری (یا گاهی به صورت شخصی) مسئولیت راهنمایی و پشتیبانی از مسافران در تورهای داخلی و خارجی را به عهده می گیرد. تورلیدر هم باید با جاذبه های مختلف فرهنگی و طبیعی مقاصد سفر آشنا باشد و هم به قدر کافی توانایی مدیریت و رهبری مسافران را داشته باشد. در ایران تورلیدرها می توانند مدرک تورلیدری فرهنگی، تورلیدری طبیعت گردی و یا هر دو مدرک را کسب کرده و فعالیت کنند. بیشتر دروس این دو دوره مشترک هستند اما هر دوره دروسی تخصصی خود را نیز دارد. تورلیدرهای فرهنگی عموما در زمینه گردشگری مسافران خارجی ورودی به ایران و مسافران ایرانی که قصد دیدار از جاذبه های فرهنگی خارج از کشور دارند فعالیت می کنند و تورلیدرهای طبیعت گردی بیشتر در زمینه مدیریت تورهای داخلی بازدید از جاذبه های طبیعی فعالیت دارند. طبق قانون، آژانس های گردشگری موظف اند در هر سفر از توان حداقل یک نفر تورلیدر متناسب با مقاصد سفر (فرهنگی یا طبیعت گردی) استفاده کنند. دوره آموزشی تورلیدری فرهنگی بین ۶ تا ۸ ماه و دوره تورلیدری طبیعت گردی بین ۸ تا ۱۲ ماه طول می کشد و پس از آن شخص درصورت موفقیت در آزمون کتبی و زبان وزارت میراث فرهنگی، پس از طی فرآیند اداری می تواند مدرک و کارت تورلیدری خود را دریافت کند.

مزایا و درآمد تورلیدری

ما گرفتن مدرک تورلیدری را تسهیل کرده ایم اما گرفتن مدرک قدم اول است. پیدا کردن شغل و درآمد مناسب کاملا بستگی به توانایی های فردی، علمی و ارتباطی شما دارد

تورلیدر باید باید باید عاشق سفر باشد. برای بسیاری از تورلیدرها بزرگترین مزیت این شغل این است که می توانند به صورت رایگان سفر بروند. علاوه بر این چون بسیاری از تورها آخرها هفته ها برگزار می شوند خیلی از تورلیدرها همزمان با شغل دیگر در این حیطه اشتغال دارند (که البته اگر خانواده شان هم اهل سفر نباشند این تصمیم می تواند مشکل آفرین شود). از دیگر مزایای تورلیدری اختیار زیاد شما در پذیرفتن یا رد کردن پیشنهادهای اجرای تور است. یعنی شما می توانید هر زمان خواستید کار کنید و هر زمان سرگرم کار دیگری بودید، کار نکنید (البته آژانس ها بیشتر تورلیدرهای منظم و آماده به کار رو ترجیح می دهند). طبق قوانین وزارت میراث فرهنگی حداقل حقوق یک تورلیدر برای هر روز سفر در حال حاضر در حدود ۳۵۰ هزار تومان است و آژانس ها موظفند این حداقل مبلغ را به تورلیدرها بپردازند. هرچند تورلیدرهای حرفه ای معمولا دریافتی روزانه و مزایای بیشتری هم دارند، اما شما اگر هیچ تجربه ای ندارید احتمالا باید تا یکی دو سال خیلی دنبال کسب درآمد از کارتان نباشید و دود چراغ بخورید. حتی برای اینکه سریعتر رشد کنید و در بازار شناخته شوید، توصیه می کنیم به آژانس های معتبر و تورلیدرهای توانمند و شناخته شده پول بدهید تا از شما به عنوان کمک لیدر استفاده کنند. نهایتا همه اینها بستگی به خود شما دارد. تورلیدری شغل اداری نیست که در آن محو شوید و در عوض یک حقوق ثابت و با دوام بگیرید. باید مثل نهال رشد کنید و شکوفا شوید آنوقت نیازی نیست دنبال چیزی بروید. درآمد خودش در خانه شما را خواهد زد.

آشنایی با دوره تورلیدری (راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی) باشگاه گردشگری دانشگاهیان
دوره ما با همکاری موسسه معتبر آوای جلب سیاحان و به صورت آنلاین برگزار میشود

باشگاه گردشگری دانشگاهیان (سابقا خانه گردشگری دانشگاه تهران) چند سال است که با همکاری موسسات شناخته شده و معتبر آموزش گردشگری کشور در حال برگزاری دوره های متنوع مرتبط با صنعت گردشگری است. ما دوره تورلیدری فرهنگی (راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی) را با همکاری موسسه آوای جلب سیاحان برنامه ریزی و اجرا می کنیم. آوای جلب سیاحان باتجربه ترین موسسه کشور در زمینه آموزش تورلیدری فرهنگی است. دوره های ما تا به حال حضوری برگزار می شدند اما به خاطر شیوع کرونا دوره جاری به صورت مجازی برگزار خواهد شد. مزیت برگزاری دوره به صورت مجازی این است که شما می توانید از هرجای ایران و جهان به راحتی در دوره ثبت نام و شرکت کنید و از تجربه و دانش برترین اساتید آموزش گردشگری کشور استفاده بهره مند شوید.

زمانبندی دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی (آنلاین از هرجای ایران و جهان)
زمان ثبت نام
۱۶ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۹
شروع کلاس ها
یک شنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
طول دوره
بین ۶ تا ۸ ماه
روز ها و ساعات برگزاری کلاس ها
یک شنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هر هفته | از ساعت ۱۶ تا ۱۹

این دوره مناسب چه افرادی است؟

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های گردشگری، زبان های خارجی، ادبیات، هنر و معماری، تاریخ و باستان شناسی و همه علاقمندان به سفر و گردشگری

این دوره مناسب است برای: افرادی که قصد دارند با دریافت کارت تورلیدری به عنوان یک حرفه وارد صنعت گردشگری شوند. (مدرک این دوره توسط وزارت میراث فرهنگی و پس از گذراندن دوره و موفقیت در امتحانات داخلی و امتحان جامع و آزمون زبان صادر می شود). کسانی که به فرهنگ و تاریخ ایران و جهان علاقه دارند و قصد دارند با کسب تخصص و مهارت طی این دوره از سفرهای انفرادی و گروهی خود به اقصی نقاط فرهنگی و تاریخی ایران وجهان بیشتر لذت ببرند. اساتید و دانشجویانی که در رابطه با فرهنگ و تاریخ ایران و جهان تحقیق می کنند و قصد دارند درک عمیق تری در این باره بدست آورند. همه کسانی که قصد دارند درباره تاریخ و فرهنگ ایران و جهان و مواجهه گردشگرانه با آن کسب دانش کنند و در ارتقای آگاهی عمومی جامعه خود در این زمینه سهیم باشند همچنین این دوره به دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های گردشگری، زبانهای خارجی، ادبیات، هنر و معماری، تاریخ و باستان شناسی و کلیه علاقمندان به گردشگری و فعالیت های مرتبط این فرصت را می دهد که با کسب توانمندی های اضافه برای خود در بازار کار مزیت رقابتی ایجاد کنند.

برخی عناوین درسی و اساتید دوره تورلیدری فرهنگی باشگاه گردشگری دانشگاهیان
آداب معاشرت و الگوهای رفتاری
آقای دکتر نصیریان
شناخت اماکن تاریخی و باستانی
آقای دکتر نوری شادمهانی
شناخت روحیات ملل و فرهنگ عامه
آقای دکتر فلاحی
قوانین و مقررات گردشگری
آقای دکتر عنبر
زبان تخصصی گردشگری
آقای دکتر صدرنیا
مدیریت بحران و فوریت های پزشکی
آقای نبی خانی
فن بیان و فنون تورگردانی
آقای دانیال خلج
اصول و مبانی تفسیر میراث فرهنگی
خانم دکتر کاشف نیا
جغرافیای طبیعی و گردشگری ایران
آقای دکتر عسکری
چرا دوره تورلیدری باشگاه گردشگری دانشگاهیان؟

مزایای ثبت نام در این دوره

اساتید برجسته و توانمند
اساتیدی که دروس این دوره را به شما آموزش می دهند از برجسته ترین اساتید و فعالان حوزه گردشگری ایران عزیز هستند و آماده اند که دانش و تجربه شان را در اختیارتان قرار دهند
برگزاری دوره بصورت آنلاین
دوره های قبلی ما صرفا حضوری یا همزمان حضوری و مجازی بوده اند. اکنون بنا به دستور وزارت میراث فرهنگی توفیق داریم در این دوره کاملا مجازی میزبان نگاه شما از جای جای ایران عزیز و جهان باشیم
تخفیف و تسهیل پرداخت هزینه
شما با شرکت در این دوره می توانید از ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان تخفیف نسبت به هزینه مصوب وزارت میراث فرهنگی برای دوره های مشابه بهره مند شوید. همچنین امکان پرداخت هزینه به صورت قسطی (بدون چک و سفته) وجود دارد.
همکلاسی های امروز، همکاران فردا
شرکت کنندگان دوره های ما عموما دانشجویان دانشگاه تهران و از رشته های مختلف گردشگری، زبان های خارجی، ادبیات، تاریخ، فنی و... هستند. افرادی که در کنار هم و با کمک هم میتوانند منشا کارهای بزرگ در صنعت گردشگری کشور باشند.

شرایط ثبت نام در دوره

علاقه به سفر و دلبستگی به فرهنگ، تاریخ و صنعت گردشگری ایران و جهان
اگر شما به گردشگری، تاریخ، معماری و فرهنگ ملل علاقمند نیستید توصیه می کنیم با ثبت نام در این دوره وقت ارزشمند و پولتان را هدر ندهید. ضمنا، از خود بپرسید آیا واقعا این شغلی است که دوست دارید داشته باشید و توانایی انجام مسئولیت های آن را دارید؟ اگر بله، مطمئن شوید که دوره تورلیدری فرهنگی را با دوره تورلیدری طبیعت گردی اشتباه نگرفته اید (ما اول همین صفحه درباره فرق این دو دوره توضیح دادیم). اگر از تصمیم تان اطمینان دارید، با توکل به خدا در دوره ثبت نام کنید، با انگیزه بیاموزید، تجربه ها را جذب و کسب کنید و قدمی برای صنعت گردشگری ایرانِ عزیزتر از جان بردارید.
داشتن حداقل مدرک کارشناسی (لیسانس)
طبق قوانین وزارت میراث فرهنگی، برای شرکت در آزمون جامع این وزارت خانه حداقل مدرک تحصیلی لازم کارشناسی است. مدرک کارشناسی کلیه رشته های دانشگاهی قابل قبول است. البته اگر می توانید مدرک کارشناسی تان را تا شهریور ۱۴۰۰ بگیرید یا اینکه صرفا به عنوان علاقمند قصد شرکت در این دوره را دارید و قصد ندارید مدرک و کارت تورلیدری بگیرید، نیازی به ارایه مدرک کارشناسی نمی باشد.
تسلط بر یا آشنایی کافی با حداقل یک زبان خارجی
اگر قصد دارید صرفا در داخل ایران و صرفا برای همسفران ایرانی تور برگزار کنید نیازی به آشنایی با زبان خارجی ندارید. اما برای ثبت زبان خارجی در کارت تورلیدری و امکان لیدری تورهای ورودی به ایران و خروجی از ایران نیاز به تسلط بر حداقل یک زبان خارجی و شرکت در مصاحبه زبان وزارت میراث فرهنگی دارید.
هزینه ثبت نام در دوره (بیش از ۴۰۰ ساعت آموزش)
نقدی

۲۵۷۰۰۰۰ تومان

ویژه غیر دانشگاه تهرانی ها

قیمت مصوب وزارت میراث فرهنگی برای این دوره ۲۸۷۵۰۰۰ تومان است. ما برای همه شرکت کنندگان در دوره ۳۰۰۰۰۰ تومان تخفیف تکرار نشدنی درنظر گرفتیم.
نقدی

۲۴۷۰۰۰۰ تومان

ویژه دانشگاه تهرانی ها

اگر در حال حاضر دانشجوی دانشگاه تهران هستید یا در مقاطع تحصیلی قبلی دانشجوی دانشگاه تهران بوده اید، از ۱۰۰۰۰۰ تومان تخفیف اضافه لذت ببرید.
قسطی

۵۹۰۰۰۰ تومان

ویژه کلیه شرکت کنندگان

قسط اول: ۵۹۰۰۰۰ تومان در زمان ثبت نام در سایت، ۴ قسط ۴۹۵۰۰۰ تومانی (ویژه غیر دانشگاه تهرانی ها) یا ۴۷۰۰۰۰ تومانی (ویژه دانشگاه تهرانی ها)

نکاتی تکمیلی درباره هزینه دوره

در صورت افزایش قیمت دوره توسط وزارت میراث فرهنگی، ما قیمت دوره را افزایش نخواهیم داد و مبالغ فوق قطعی و نهایی است.
اقساط دوم، سوم، چهارم و پنجم در ابتدای ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۰ از شرکت کنندگان دریافت خواهد شد.
قیمت دوره به صورت قسطی و نقدی با هم تفاوتی ندارند. ما می توانیم تنها ۲۰ نفر را در این دوره به صورت قسطی ثبت نام کنیم.
لطفا در صورت داشتن تمکن مالی، پرداخت نقدی را انتخاب کنید تا فرصت ثبت نام قسطی برای دوستان دیگر باقی بماند.
پلن پرداخت انتخابی شما (نقدی یا قسطی) به هیچ وجه نزد هم دوره ای ها و کارکنان غیر حوزه مالی افشا نخواهد شد.
در صورت انصراف پیش از شروع دوره، ۱۰ درصد از کل مبلغ دوره و انصراف حین دوره کل هزینه دوره از شما دریافت خواهد شد.

هنوز سوالی دارید؟

هر روز بین ساعت ۹ صبح تا ۹ شب با شماره ۰۹۳۹۳۷۶۲۲۲۲ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.